Hakkımızda

Hakkımızda

Merkezi İtalya’da olan ve 1926 yılında kurulan Recordati, başlıca Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de operasyonları bulunan uluslararası bir ilaç grubudur. İtalyan Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan Recordati, üretim ve satış-pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra araştırma-geliştirme faaliyetleri de yürütmektedir ve araştırma-geliştirme yatırımlarını ağırlıklı olarak kardiyovasküler ve üroloji alanlarında ve nadir hastalıkların tedavisine yönelik olarak yapmaktadır.

Recordati, Türkiye ilaç pazarına 2008 yılında Türk ilaç firması Yeni İlaç’ı satın alarak girmiştir. 2011 yılında bir diğer Türk ilaç firması Dr. F. Frik’i satın alarak Türkiye’deki varlığını güçlendiren Recordati İlaç, Türk ilaç pazarına giriş yaptığı 2008 yılından bu yana gerek kutu satışı, gerek cirosal bazda büyümesini devam ettirmektedir.

Türkiye’deki üretim kapasitesini artırmak adına 27 Mayıs 2014 tarihinde Tekirdağ Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde temeli atılan yeni üretim tesisi için 50 milyon dolar yatırım gerçekleştirilmiş, bu son yatırımı ile Recordati 2008 yıılından bu yana Türkiye pazarına yaptığı toplam yatırımı 255 milyon dolara ulaştırmıştır.

İnşaatı 2015 yılı Ağustos ayında tamamlanan yeni üretim tesisimiz, toplam 45.032 m2’lik bir alan üzerine kurulmuştur. Ofis, üretim, depolama ve sevkiyat alanları ile bir enerji santralı ve sıvı - katı atık arıtma merkezi ile ilgili teknik donanımlardan oluşmakta ve 18.000 m2’lik bir kapalı alana yayılmaktadır. Tesis, çeşitli tedavi alanlarında pazara yılda 80 milyon kutu ilaç sunma kapasitesine sahip olmanın yanı sıra; oral kullanılan katı, yarı katı ve sıvı haldeki ilaçların fason üretimi için de yeterli kapasiteye sahiptir.

©2022 Recordati - Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. - Tüm hakları saklıdır.