Hakkımızda

HakkımızdaTarihçe

1926 - Recordati, Correggio'da (Emilia, İtalya) Giovanni Recordati tarafından "Laboratorio Farmacologico Reggiano" adıyla kuruldu.

1927 - Gastrointestinal sistem antispazmodik olan Antispasmina colica® piyasaya sürüldü.

1930 - Solvobil®, kolagog ve müshil piyasaya sürüldü.

1935 - Kardiyotonik, diüretik ve antihipertansif Tefamin®'in lansmanı.

1938 - Bitkisel sinir sisteminin uyarıcısı olan Simpamina® piyasaya sürüldü.

1953 - Recordati, şirketi İtalya'nın en önemli ekonomik merkezi olan Milano'daki şimdiki yerine taşıdı.

1956 - Koroner vazodilatatör olan Recordil® (efloxate) piyasaya sürüldü.

1961 - Özel bir lisans anlaşması imzalandı ve daha sonra 2005 yılına kadar yenilendi, Syntex Corporation (artık Roche'un bir parçası) ile, o zamanlar steroidal hormonların incelenmesi ve sentezine yönelik araştırmaların öncüsü konumundaydı.

1962 - Remeflin® (dimefline), solunum analeptiği, tescil edildi ve ticarileştirildi.

1973 - Halen yaygın olarak kullanılan bir üriner anti-spazmodik olan Flavoxate (Genurin®/Urispas® ve diğer markalar) piyasaya sürüldü. ABD'de FDA onayı almak için İtalya'da sentezlenen ve geliştirilen ilk ilaçtı.

1977 - Oral bir antiseptik olan Antoral® (tibezonium iodide) İtalya'da piyasaya sürüldü ve birçok ülkede iyi performans gösterdi.

1984 - Şirket İtalyan borsasına kote oldu.

1986 - Dermatolojik ve jinekolojik bir anti-mikotik olan Lomexin®'in (fentikonazol) piyasaya sürülmesi, halen birçok ülkede klinik uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

1995 - Recordati, uluslararasılaşma sürecini başlatan büyüme ve gelişme stratejisini ana hatlarıyla belirtir. İspanya'da şimdi Casen Recordati olarak adlandırılan bir yan kuruluş kuruldu.


1997 - Tamamen Recordati tarafından keşfedilen ve geliştirilen yeni bir antihipertansif ilaç olan Zanidip®'in (lerkanidipin) ilk lansmanı.

1999 - Recordati, Avrupa'nın en büyük ikinci ilaç pazarında Grup'un doğrudan varlığını kurmak için Fransız ilaç şirketi Doms Adrian'ı satın aldı.

2000 - Fransa'daki genişleme, Bouchara ilaç grubunun satın alınmasıyla devam ediyor.

2001 - İki Fransız şirketi birleştirildi ve ortaya çıkan yan kuruluş Bouchara Recordati oldu. Tüm tasarruf hisselerinin adi hisse senetlerine dönüştürülmesi ve müteakip 2:1 hisse bölünmesi.

2002 - Birleşik Krallık İlaç Kontrol Ajansı, Zanidip® (lerkanidipin) 20 mg tabletler için bir Ürün Lisansı (pazarlama onayı) verdi.

2003 - Almanya, Fransa ve Avustralya da dahil olmak üzere birçok ülkede 20 mg lerkanidipin piyasaya sürüldü.

2005 - Recordati, şimdi Recordati Pharma olan Almanya'daki Mercle Recordati'yi satın alarak Avrupa'nın en büyük ve dünyanın üçüncü büyük ilaç pazarına erişim elde etti. Birleşik Krallık'ta Recordati Pharmaceuticals'ın ve Yunanistan'da Recordati Hellas Pharmaceuticals'ın kurulması. Recordati, İrlanda'da yeni bir aktif farmasötik bileşenler fabrikası açıldı.

2006 - Recordati, bugün Jaba Recordati olan Portekiz'deki Grupo Jaba şirketlerini satın aldı. Lerkanidipin ve enalaprilin sabit bir kombinasyonu olan Zanipress®'in satışı BfArM (Alman ilaç kurumu) tarafından onaylanmıştır.

2007 - Zanipress®'in ilk lansmanı. Nadir ve yetim hastalıkların tedavisi için benzersiz ilaçların geliştirilmesi, tescili, pazarlanması ve dağıtımına adanmış bir Avrupa ilaç grubu olan Orphan Europe'un satın alınması.

2008 - Rusya ve diğer Bağımsız Devletler Topluluğu (C.I.S.) ülkelerinde farmasötik ürünlerin tescili ve tanıtımına adanmış Fransız şirketleri FIC ve FIC Médical'ın satın alınması. Türkiye'de tanınmış bir ilaç şirketi olan Yeni İlaç'ın (bugünkü Recordati İlaç) satın alınması.

2009 - Çek ve Slovak pazarlarında faaliyet gösteren bir ilaç şirketi olan Herbacos-Bofarma'nın satın alınması.

2010 - İyi huylu prostat hiperplazisinin (BPH) belirti ve semptomlarının tedavisi için belirtilen bir alfa bloker olan silodosin (Urorec®, Silodyx®) için 2010 Avrupa Pazarlama İzni alınmıştır. NAGS eksikliğinin tedavisi için ABD'de Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanan Carbaglu® (carglumic asit). Romanya'da farmasötik ürünlerin tanıtımına adanmış bir şirket olan ArtMed International'ın satın alınması. Avrupa'da pitavastatin (Livazo®, Alipza®) onayı için Merkezi Olmayan Prosedürün olumlu sonucu.

2011 - Üç ana organik asidemiden birine bağlı hiperamonyemiyi tedavi etmek için Carbaglu® (karglumik asit) kullanımını genişletmek için Avrupa onayı. Dr. F. Frik İlaç A.Ş.'nin satın alınması Türkiye'de. Hemoroid tedavisi için belirtilen bir ürün olan Procto-Glyvenol®'ün satın alınması. Recordati Polska Polonya'da kuruldu. İspanya ve Portekiz'de Livazo® (pitavastatin) lansmanı.


2012 - Almanya için altı OTC ilacına ilişkin pazarlama izinlerinin, ticari markaların ve ek varlıkların, Rusya'da ve diğer BDT ülkelerinde iyi bilinen beş ürün hattının haklarının satın alınması. ülkelerde ve İtalya'da Dentosan® ticari markasını taşıyan önde gelen ağız bakım ürünleri. Recordati, Farma-Projekt'i satın alarak Polonya'daki varlığını güçlendiriyor. Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) ve Akut Miyeloid Lösemi (AML) tedavisine yönelik Graspa®'nın Avrupa'da ticarileştirilmesi ve dağıtımı için Erytech Pharma ile anlaşma imzalandı. Recordati, şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde Recordati Nadir Hastalıklar tarafından pazarlanan, nadir ve diğer hastalıkların tedavisi için belirtilen bir ürün portföyünün tüm haklarını elde eder.

2013 - Merkezi Ariana'da (Tunus) bulunan Tunuslu bir ilaç şirketi ve Kuzey Afrika'da doğrudan varlık oluşturmak için stratejik bir platformu temsil eden modern bir cGMP sertifikalı üretim tesisi olan Opalia Pharma S.A.'nın satın alınması. Merkezi Madrid'de bulunan ve üretim tesisleri Utebo, Zaragoza'da bulunan bir İspanyol ilaç şirketi olan Laboratorios Casen Fleet S.L.U.'nun satın alınması.

2014 - ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), organik asidemilerin (OA'lar) tedavisinde Carbaglu® (karglumik asit) kullanımı için yetim ilaç tanımı verdi. Apricus Biosciences Inc. ile erektil disfonksiyonun tedavisi için topikal bir ürün olan Vitaros® (alprostadil)'in pazarlaması ve satışı için ve Plethora Solutions ile lidokain ve prilokainin topikal bir sprey formülasyonu olan Fortacin™'in ticarileştirilmesi için lisans sözleşmesi imzalandı.

2015 - Nadir hastalıkların tedavilerinin ticarileştirilmesi için Brezilya, Meksika ve Kolombiya'da yan kuruluşların kurulması. Carbaglu® (carglumic asit), NAGS eksikliğine bağlı akut ve kronik hiperamonyeminin tedavisi için Health Canada tarafından satışa onaylanmıştır.


2016 - İtalyan ilaç şirketi Italchimici S.p.A. ve yine Avusturya'da faaliyet gösteren İsviçre ilaç şirketi Pro Farma AG'nin satın alınması. Şiddetli bir metabolik bozukluk olan Akçaağaç Şurubu İdrar Hastalığından (MSUD) etkilenen hastalardaki akut dekompansasyon ataklarının tedavisine yönelik bir ürünün geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için AP-HP (Assistance Publique – Hopitaux de Paris) ile anlaşma. Yeni bir atipik antipsikotik olan cariprazine'in ticarileştirilmesi için Gedeon Richter ile bir lisans anlaşması imzalandı.

2017 - Korneal sistin kristal birikintilerinin tedavisi için Avrupa Birliği'nde onaylanan sisteamin hidroklorür içeren ilk göz damlası solüsyonu Cystadrops®'un onayı. Prematüre retinopatisinden etkilenen erken doğmuş bebekler için bir tedavinin geliştirilmesi için Floransa'daki (İtalya) Meyer Hastanesi ile anlaşma. AstraZeneca'dan Seloken®/Seloken® ZOK (metoprolol süksinat) ve Logimax® (metoprolol süksinat ve felodipin) için Avrupa hakları alındı. Nörotrofik keratit tedavisi için insan siniri büyüme faktörünün bir peptidomimetiğinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için MimeTech ile anlaşma. Fransa'da üç Bayer Tüketici Sağlığı markası olan Transipeg®, TransipegLib® ve Colopeg® satın alındı.

2018 - Mylan'dan, Avrupa da dahil olmak üzere belirli bölgelerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kanıtlanmış nefropatik sistinozun tedavisi için endike olan Cystagon® (sisteamin bitartrat) haklarının satın alınması. Ana ürünü Magnesio Supremo® olan, gıda takviyeleri pazarında faaliyet gösteren bir İtalyan şirketi olan Natural Point S.r.l.'nin satın alınması. Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hong Kong hariç dünya çapında mikozis fungoides tipi kutanöz T hücreli lenfomanın topikal tedavisi için belirtilen yeni bir jel formülasyonu olan Ledaga®'nın (klormetin hidroklorür) münhasır hakları için Helsinn ile bir lisans sözleşmesi imzalandı. ve İsrail. Ürün, Avrupa'da Yetim İlaç Tanımlaması almıştır ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmıştır. Ağırlıklı olarak kendi kendine ilaç pazarında faaliyet gösteren bir Fransız şirketi olan Tonipharm S.A.S.'nin satın alınması. Şirketin ana ürünleri, Fransız pazarında çok iyi bilinen ginko biloba bazlı OTC tedavileri olan Ginkor® ve ağız hijyeni için kullanılan bir ürün grubu olan Alodont®'dur. Avrupa'da şizofreni tedavisi için yeni bir atipik antipsikotik olan Reagila®'nın (kariprazin) lansmanı.

2019 - Aegerion Pharmaceuticals Inc. ile, şu anda Japonya'da homozigot ailesel hiperkolesteroleminin (HoFH) tedavisi için onaylanan Juxtapid® ürününü ticarileştirmeye yönelik münhasır haklar için lisans sözleşmesi. Nadir hastalıklar ve yetim ilaçlar alanında dünya lideri olan Recordati Nadir Hastalıklar, tüm kıtalardaki önemli pazarlarda doğrudan varlık sağlama stratejisini başarıyla yürütmüştür. Eskiden Orphan Europe adı altında faaliyet gösteren birçok şirketin adı, bugün Recordati'nin nadir hastalıkların tedavilerine adanmış organizasyonunun küresel markası olan Recordati Nadir Hastalıklar olarak yeniden adlandırıldı. Cushing hastalığı ve akromegalinin tedavisi için Signifor® ve Signifor® LAR®'ın dünya çapındaki haklarının Novartis'ten alınması. Anlaşma ayrıca endojen Cushing sendromunun tedavisi için yenilikçi bir ilaç olan Isturisa®'nın (osilodrostat) dünya çapındaki haklarının satın alınmasını da kapsıyor.

2020 - Avrupa Komisyonu ve Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), yetim farmasötik ürün Isturisa®'nın (osilodrostat) pazarlanmasını onayladı. Japonya'da pazarlama başvurusu (JNDA, Japon Yeni İlaç Başvurusu) Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığına da yapılmıştır. Signifor® ve Signifor® LAR'ın ABD'deki pazarlama izinlerinin Novartis'ten Recordati Nadir Hastalıklar Inc.'e devri ve bu ürünlerin bu pazarda doğrudan pazarlanmasına başlanması. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Almanya'da ilk satışlarla Isturisa® için de ticarileşme başladı. Sistinoz ile yaşayan hastaların tedavisi için yeni bir viskoz göz damlası solüsyonu olan Cystadrops® %0,37'nin (sisteamin bazlı oftalmik solüsyon) ABD'de pazarlanması için FDA tarafından onay verildi. Avrupa İlaç Ajansı'na (EMA) tescil sürecinde olan epinefrin bazlı bir burun spreyi olan ARS-1'in Avrupa Birliği dahil 93 ülkede ticarileştirilmesi için ARS İlaç ile münhasıran lisans anlaşması imzaladı.

2021 - Tolmar International Ltd ile Eligard®'ı (leuprorelin asetat) Avrupa, Türkiye, Rusya ve diğer ülkelerde pazarlamak için Lisans ve Tedarik Anlaşması sonuçlandırıldı. Eligard®, ilerlemiş hormona bağımlı prostat kanserinin tedavisine yönelik bir tıbbi üründür. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), 200 mg Carbaglu® (karglumik asit) tabletleri için yeni endikasyonu onayladı. Fonksiyonel gastrointestinal bozuklukların tedavisi için endike olan Flatoril®'in (clebopride ve simetikon kombinasyonu) İspanya pazarındaki pazarlama haklarını elde etmek için Almirall S.A. ile bir anlaşma sonuçlandırıldı. Japonya'da Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı (MHLW), hipofiz cerrahisinin bir seçenek olmadığı veya tedavi edici olmadığı endojen Cushing sendromlu hastaların tedavisi için Isturisa®'yı (osilodrostat) onayladı. Nadir ve niş onkoloji hastalıklarına odaklanan küresel bir özel ilaç şirketi olan EUSA Pharma (UK) Ltd'yi satın almak için bir anlaşma imzaladı.

©2022 Recordati - Bu sitedeki bilgiler, hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. - Tüm hakları saklıdır.